Specifications
| Iteam number | PLU010028 |
| Size | 10 x 28 mm(L x W) |
| Frequency band | 860 ~ 868 MHz;902 ~ 928 MHz |
|
Read range |
Up to 3m |
| Testing reader | PRU15 |
| Transmission principle | HDX(Half Duplex) |
| Functionality | Read / Write |
| Modulation | ASK |
| Antenna material | Copper+PET |
| Package | 1000 pcs/roll , 4 roll/carton |
| Operating temperature | -40°C ~ 80°C |
| Storage temperature | -20°C ~ 75°C |
| ISO standard | ISO 18000-6C / EPC-C1G2 |
| IC item |
ALIEN H3 / ALIEN H9 Impinj R6 / Impinj M830 NXP U Code 8 / NXP U Code 9 |
Product Inquiry
| Image | Product Name |
|---|---|
|
RFID Label PLU-010028 |