Specifications
| Operating frequency | 860 ~ 868 MHz;902 ~ 928 MHz |
|---|---|
| Tested read range | 8m |
| Tested reader | PRU29 |
| Power source | Passive |
| Transmission principle | HDX (Half Duplex) |
| ISO standard | ISO 18000-6C |
| EPC-C1G2 | |
| IC |
ALIEN H3 / ALIEN H9 Impinj R6 / Impinj M830 |
| IC memory(Bits) | 800 |
| EPC memory(Bits) | 96 |
| TID memory(Bits) | 96 |
| Programming cycles | 100000 |
| Functionality | Read |
| Write | |
| EPC-extended temperature | -30°C ~ 75°C |
| Antenna material | Copper |
| Waterproof | IP66 |
| Label(size) | 66 x 26 mm |
Features
- Alcoholic goods management label.
- Easy to track and manage.
- Disposable labels are tamper-evident.
Product Inquiry
| Image | Product Name |
|---|---|
|
Bottle Use Anti-theft Label PLU-026066 |